153
1150507

BORDSSKULPTURER, ett par, 1700-tal, troligen Italien.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 740 - 4 680 USD
Klubbat pris

Förgylld brons och rödspräcklig marmor. Liggande lejon. Längd 23,5, höjd 13 cm.

Ställvis sliten förgyllning. Socklar med nagg.