19
1098851

STOLAR, ett par, av Erik Öhrmark (mästare i Stockholm 1777-1814), gustavianska.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Stoppad rygg och sits. Snidad dekor av flätband. Signerade EÖM. Sitthöjd 43, höjd 90 cm.