194
1115862

Simson Ryberg, ljusstakar, ett par, silver, Stockholm 1787. Gustavianska.

Utropspris
75 000 - 90 000 SEK
6 620 - 7 940 EUR
6 910 - 8 290 USD
Klubbat pris

Kolonnskaft, på rund fot, dekor av pärlstav och stansade brodyrer. Urnformad, godronnerad ljuspipa, manschetter med stämplar. Höjd 21,5 cm, vikt 667 gram.

Lätt slitage.