201
1129911

Stephan Westerstråhle, bordssurtout, silver och glas, Stockholm 1798. Gustaviansk.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
13 500 SEK

Oval, på svängda kannelerade fötter, genombruten gallerdekor. Locken med invändig förgyllning samt stämplar. Längd 28,5 cm, vikt 825 gram.