207
1129935

Henrik Wittkopf d y, bägare, silver, Stockholm 1761.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld. Konande på kälad fot med svängda knäckar, dekor av vågband, stansad lambrequin samt graverade rocailler. Initialer. Höjd 17 cm, vikt 280 gram.

Slitage.