215
1125724

Sked, förgylld, ostämplad, Skandinavien tidigt 1600-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris

Knopp i form av herm, bladet med graverad bladdekor. Längd 16 cm, vikt 40 gram.

Slitage.