22
1098877

STOLAR, fyra stycken, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Förgyllda och bronserade. Oval stoppad rygg, stoppad sits. Snidad dekor av blommor och blad. Sitthöjd 42, höjd 92 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 360 - 2 840 EUR

2 400 - 2 890 USD

Klubbat pris:
16 000 SEK