1155861

KARMSTOLAR, två snarlika, av Charles Francois Normand (mästare i Paris 1747), Louis XV, 1700-talets mitt.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

S.k. Chaise à la Reine. Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidad dekor av blommor och blad. Signerade "C F NORMAND". Sitthöjd 40, höjd 92 cm.

Lagningar.