364
1146249
Johan Krouthén
(1858-1932)
Johan krouthén, klippor vid  havet, marstrand.

Klippor vid havet, Marstrand

Signerad Johan Krouthén och daterad 1902. Uppfodrad duk 94 x 138 cm.

Utropspris:

150 000 - 175 000 SEK

14 327 - 16 714 EUR

Klubbat pris:
155 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05