441
1140054

Paul Fischer

(Danmark, 1860-1934)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
13 300 - 15 500 EUR
13 900 - 16 200 USD
Klubbat pris
260 000 SEK
Paul Fischer
(Danmark, 1860-1934)

Vinterflanörer vid Niels Juel statyn i Köpenhamn

Signerad Paul Fischer och daterad 1902. Olja på duk 40,5 x 33,5 cm.

Proveniens

Beijers Auktioner, Stockholm, 5 november 1991, kat nr 42; privat samling (förvärvad på ovanstående auktion).