529
1150142

FLAMLÄNDSK SKOLA 1600-TAL, Sankta Katarina av Alexandria

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
145 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Koppar 42 x 34 cm.

Proveniens

Auktion år 1882 av The Hamilton Palace collection, kat nr 1139, sid 150, där köpt av W. Dyer som ett verk av B E Murillo.