533
1144316

John Frederick Herring, Sr.

(Storbritannien, 1795-1865)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
John Frederick Herring, Sr.
(Storbritannien, 1795-1865)

JOHN FREDERICK HERRING, SR, signerad. Papp-pannå uppfodrad på duk 54 x 54 cm, Bildyta: 47 cm.

Hästar och fåglar. Signerad J F Herring Sr. Papp-pannå lagd på duk 54 x 54 cm. Rund bildyta, diameter 47 cm.

Skrapmärjen, ytsmuts, krackelyr.