56
1151550

SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Vändbar skiva med schackplan. Inredning för brädspel. I vardera långsarg låda. Längd 116, bredd 62, höjd 75 cm.