728
1146687

BOKSTÖD, ett par, soapstone. Qingdynastin (1664-1912).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor i relief av guanyin hållandes lotus, den andra med guanyin hållandes en vas, båda med adorant stående mot en ristad bakgrund av lövverk. Höjd 19,5 cm.

En med spricka. Nagg. Naturliga inneslutningar i stenen. Ett huvud med lagning