738
1127238

BUDDHA, brons. Thailand, troligen Lanna, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sittande i meditativ ställning på hög dubbel lotustron med pärlstav. Runt sockel inskription. Höjd 24 cm.

Slitage, anlupen.