74
1125003

KOLONN, gustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Gråmålat, förgyllt och bronserat trä. Kannelerat skaft nedtill lagerkrans på svartmålad sockel. Höjd 116 cm.

Senare bemålad, färgbortfall.