741
1141259

KRUKA, keramik. Song dynastin (960-1279).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Lavendelblå s.k. "Junglasyr" med lila fläck. Längd ca 14 cm.

Krackelyr, mistor, smärre nagg.