742
1149713

SKÅLFAT, tre stycken, keramik. Yuandynastin (1271-1368).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
3 600 SEK

Celadonglaserat. En med dekor i relief av dubbla fiskar. Diameter 12,5 cm.

Slitage, smärre nagg, krackelyr, bränningssprickor.