755
1084191

FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
455 - 636 EUR
476 - 666 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille vertefärger av palatsscen med kejsarinna i gul dräkt omgiven av hovdamer. Brämet dekorerat med antikviteter och dyrbara ting. Diameter 37 cm.

Lagat. Nagg, sprickor.

Proveniens

Label on the back from the Seed Collection.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?