770
1053075

VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Dekor i guld mot s.k. "powder blue". Höjd ca 41 cm.

Kantspricka. Förgyllning avnött. kantlagning.

Proveniens