777
1134624

FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Genombruten kant, dekor i järnrött och guld s.k. "rouge de fer", av stiliserade mönster samt med växtornamentik. Diameter 22,5 cm.

Smärre kantnagg. Slitage.