799
1141060

SERVERINGSFAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 530 - 1 910 EUR
1 740 - 2 170 USD
Klubbat pris

Dekor i famille rosefärger, med motiv av hjortar i landskap. Längd 37,7 cm.

Slitage, obetydlig kantnagg, mistor.