819
1132001

SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av fjärilar, syrsor bland blommor och växter. Bräm med dekor av fiskar och blommor. Diameter 35,5 cm.

Obetydliga kantnagg. Slitage.