821
1141120

FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris

Efter europeisk silverform, dekor i famille rosefärger av europeiserande blommor. Längd 32 cm.

Slitage, glasyrnagg, en med kantlagning.