838
1130382

BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Metallmonteringen troligen utförd på 1920/30-talet. Målad dekor i famille rosefärger av figurscen från hovlivet. Längd 55 cm.

Slitage. Glasyrspricka.