863
1133290

GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av antikviteter, blommor, kalligrafi samt två röda sigill. Höjd 58 cm.

Slitage, sprickor, bränningssprickor och mistor.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

916. Nikifor Krynicki, Stadsbild.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK