867
1125010

PLAKETT, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Målad dekor i famille rosepaletten av figurer i landskap. Mått 39,5x26 cm. Mått med ram 48,5x35,5 cm.

Slitage.