873
1141244

VAS, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
VAS, porslin. Kina, 1900-tal.

Undersidan med sigillmärke. Balusterform med dekor i famille rosepaletten av landskapsvy med inskription. Höjd 29,5 cm.

Obet slitage.