874
1138301

GOLVVAS, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med dekor i guld av fenixfågel samt drake bland molnformationer mot en blå grund. Undersidan med dubbla grönglaserade drakar samt märke. Höjd 59 cm.

Lagad hals. Slitage.