877
1111819

FAT, tre stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Olika, konturerade med dekor av hjortar i landskap. Diameter circa 21 cm.

Tre med brättesspricka, glasyrnötning/nagg.

Proveniens

Purschased in Japan in the early 1960's by a Swedish family who lived and worked there.