893
1154632

KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
484 - 678 EUR
554 - 776 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid, dekor i underglasyrblått av drake bland molnformationer. Höjd 18 cm.

Slitage, bränningsdefekt.