943
1125014

FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor runt om brämet smat med dekor i underglasyrbltt av bambu. Diameter 42,5 cm.

Slitage. Kantspricka.

Tilläggslista

crack to rim.