949
1140582

CREMEKOPPAR med LOCK, nio stycken, med BRICKA, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blombuketter. Mått på bricka 24,5x24,5 cm. Höjd på kopp med lock 8,5 cm.

Smärre slitage. Smärre nagg.