94
1188266

ROLEX, Submariner

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 700 - 5 560 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23
ROLEX, Submariner

Storlek: 40 mm
Material: stål
Urverk: automatisk, caliber 3000
År: cirka 1991
Glas: safirglas
Armband: Oysterlänk, viklås, ref. 93150-EB12/501B
Referensnummer: 14060
Serienummer: N'112'592
Verknummer: 4'519'397
Boettnummer: 14060
Tillbehör: box, ytterkartong

Inköpskvitto från 1991 och servicekvitto från 2011 och 2017 medföljer.

For detailed condition report, please contact specialist.

Proveniens

Lennart "Lelle" Modig, flygande reporter på TV 4:s Nyhetsmorgon