"Nürburg #4", 2006
Signerad Mikael Jansson och daterad 2017 och numrerad AP1 på etikett a tergo. C-print silikonmonterad på glas 100 x 150 cm.
Kulturhuset, Stockholm, "Speed of Life", 26 maj - 12 augusti 2007.
Mikael Jansson, "Speed of Life", 2007, avbildad.