219
1164780

Ulf Rollof

(Sverige, Född 1961)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 070 EUR
5 640 - 7 520 USD
Klubbat pris
105 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Ulf Rollof
(Sverige, Född 1961)

"RGB"

Signerad Rollof och daterad 29/4/04. Akryl, floatglas och hållare i metall beskjuten med 9 mm revolverskott 98 x 68 cm.

Proveniens

Galerie Nordenhake, Stockholm.
Privatsamling, Sverige.

Ulf Rollof, "Sövd 2004-06", 2006, jämför bild sid 14 och 15.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?