Elis Eriksson
(Sverige, 1906-2006)
ELIS ERIKSSON, målning med bemålad ram signerad och daterad 80-81 a tergo.
Utan titel. Signerad Elis och dubbelt daterad 18.6.79 och 80-81 a tergo. Bemålad ram och duk 34 x 34 cm. Inklusive ram 41 x 41 cm.
Obetydligt slitage.