271
1170008

Elis Eriksson

(Sverige, 1906-2006)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris

Elis Eriksson
(Sverige, 1906-2006)

ELIS ERIKSSON, målning med bemålad ram signerad och daterad 80-81 a tergo.

Utan titel. Signerad Elis och dubbelt daterad 18.6.79 och 80-81 a tergo. Bemålad ram och duk 34 x 34 cm. Inklusive ram 41 x 41 cm.

Obetydligt slitage.