Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
331
1179906

Francis Bacon

(Storbritannien, 1909-1992)
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
19 500 - 21 900 EUR
22 700 - 25 500 USD
Klubbat pris
180 000 SEK

Francis Bacon
(Storbritannien, 1909-1992)

"Three studies of a male back"

Färglitografi (triptyk), 1987 samtliga signerade med blyerts 70/99, utgiven av Art International, Paris. 60,5 x 44,8 cm, bladstorlek 81 x 59,2 cm (Arches).

Sabatier, 19.