Madeleine Pyk – en samling F769
366
1182968

Frank Stella

(USA, 1936-2024)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 750 EUR
4 360 - 5 450 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Frank Stella
(USA, 1936-2024)

"Fattiputt" ur "Imaginary Places II"

Litografi, serigrafi och akvatint, 1996, signerad och numrerad 8/35. Utgiven av Tyler Graphics Ltd, New York. Diameter 82,6 cm (TGL handmade paper)

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.