369
1173268

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Andy warhol, "mao".
Andy warhol, "mao".
Andy warhol, "mao".
Andy warhol, "mao".
Andy warhol, "mao".
Andy warhol, "mao".
Andy warhol, "mao".
Andy warhol, "mao".

"Mao"

Färgserigrafi, 1972, signerad med kulspetspenna och stämpelnumrerad 207/250 a tergo, tryckt av Styria Studio, Inc., New York, utgiven av Castelli Graphics and Multiples, Inc., New York. 91,4 x 91,5 cm.

Utropspris:

250 000 - 300 000 SEK

23 299 - 27 959 EUR

Klubbat pris:
420 000 SEK

Feldman II 93.

Om auktionen
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal (Föräldraledig)
+46 (0)739 96 74 02