47
1185372

Ueli Berger, Eleanora Peduzzi-Riva och Heinz Ulrich, "DS-600" "Non-Stop" soffa, De Sede, Schweiz, 1970-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Svängbar form bestående 22 moduler, sitsen klädd i brun mocka, längd ca 530 cm, sitthöjd 43 cm, höjd 75 cm.

Slitage, blekt, fläckar.