61
1181743

Jonas Lindvall

(Sverige, Född 1963)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
899 - 1 080 EUR
949 - 1 140 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Jonas Lindvall
(Sverige, Född 1963)

"Sacred box / Bookworm", förvaringsmöbel, unikt för Fosieplast 2004-2008.

Gul infärgad polyester, 5 delar på hjul, ihopfällbar, höjd 73 cm, längd 183-275 cm.

Smärre slitage.

Tilläggslista

Enligt konstnären är objektet unikt.

Proveniens

Inköpt direkt av Jonas Lindvall.