217
1175620

Marianne Richter

(1916-2010)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Marianne Richter
(1916-2010)

MATTA, "Rutig brokig rya", rya, ca 112 x 88 cm, signerad AB MMF MR

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1969. (Ovanlig).

Något slitage och smutsig, fläckar. Skadade hörn och fransar, de flesta fransar saknas.