605
1182057

Walasse Ting

(1929-2010)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Walasse Ting
(1929-2010)

Kvinna med papegoja.

Signerad med rött sigill. Akvarell 47 x 58 cm.

Proveniens

Förvärvad på Galleri Scandinavia, Göteborg i början av 1990-talet.