627
1158736

Alfredo Ramos Martínez

(Mexiko, 1871-1946)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Alfredo Ramos Martínez
(Mexiko, 1871-1946)

Bretonas

Signerad Ramos Martinez och daterad 1918. Blandteknik på papper 58 x 76 cm. Louis Stern har bekräftat äktheten på verket som kommer att inkluderas i den kommande catalogue raisonné över verk på papper utgiven av Alfredo Ramos Martínez Research Project.