638
1182386

Terrick Williams

(Storbritannien, 1860-1936)
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
15 400 - 17 700 EUR
16 100 - 18 400 USD
Klubbat pris
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Terrick Williams
(Storbritannien, 1860-1936)

"Moonlight, Venice"

Signerad Terrick Williams. Duk 71 x 107 cm.

Proveniens

Avskedsgåva till anställd vid Alvenius Industrier, Eskilstuna, ca 1959-60.
Därefter i arv inom familjen.