675
1179565

Cy Twombly

(USA, 1928-2011)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
85 000 SEK

Cy Twombly
(USA, 1928-2011)

"Apollodoro" ur "Six Latin Writers and Poets"

Etsning och litografi, 1975-76, signerad med blyerts och numrerad 40/60 a tergo. Utgiven av Propyläen-Verlag, Berlin och tryckt av Matthieu Studio, Zürich. Bladstorlek 65 x 50 cm.