Modern Art + Design 620

116 föremål
132. Birger Kaipiainen, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
133. Birger Kaipiainen, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
134. Aune Siimes, skål, Arabia, Finland.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
135. Axel Salto, vas, "knoppande stil", Danmark, daterad 2/8 1933.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
138. Axel Salto, vas, Royal Copenhagen, Danmark 1964.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
140. vas, Danmark 2000-tal.
140. vas, Danmark 2000-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
148. Pablo Picasso, fat "Visage de femme", Vallauris, Madoura, Frankrike efter 1953.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK