104
1182634

LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Förgylld brons, dekor med antikiserande huvuden och fötter, rik dekor av rutmönster, pärlstav och palmetter. Höjd 27 cm.